2432/556
Jiri Georg Dokoupil (f. Krnov 1954)
“Montserrat Caballé”. Sign. Dokoupil 1990. Sod på lærred. 160×81. Monteret i plexiglas boks-ramme 173×92×8.
Proveniens: Galleri Susanne Ottesen, København. Proveniens: Privatsamling, Danmark.
Undersøgt i ramme. Original stand.
Vurdering