2043/59
Tysk Louis XVI kommode af nøddetræ, indlagt med intarsia, front med tre skuffer. 18. årh.s slutning. H. 90. B. 118. D. 61.
Brugsslitage. Revner i træet. Ridser og mærker. Finérskader. Nøgle medfølger ikke.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag