Victor Johansen (f. Buerup 1888, d. 1963)
Ænder ved bredden af en sø. Usigneret. Olie på lærred. 54×67.
Proveniens: Winkel & Magnussen auktion 331, Juni 1946, nr. 106.
Udstillet: Charlottenborg 1922.
Behov for let overfladerensning. Retoucheringer. Mindre afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 22. november 2021
17 bud