Foto endnu ikke klar
895/10
Nederlandsk maler, 17. årh.
Den rige mand og Lazarus. (Lukasevangeliet kapitel 16). Usigneret. Olie på lærred. 95×111.
Proveniens: Winkel & Magnussen auktion 389, 1954 nr. 86.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier, 9. juni 2020
Vurdering
Hammerslag