2442/948
Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)
Et par skabe af massiv Oregon pine. Front med to låger. To tilhørende sokler medfølger. Udført og mærket hos Rud. Rasmussen Snedkerier. H./B. 76. D. 36. Sokkel: H: 5. (4)
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak.
Auktion
Moderne kunst og design, 15. oktober 2024
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
11 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||