1304/​135

Fr. VII bord af mahogni, ottekantet plade prydet med intarsia, båret af snoede søjler på firpasfod med dyrepoter og messinghjul. 19. årh. H. 78. Diam. 123.

Proveniens: Jægerspris Slot.

Finérskader. Revner i finéren. Ridser og mærker.

Ældre malerier og antikviteter, 21. januar 2013

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag

2.600 DKK

2.600 DKK
2.500 DKK