1304/135
Fr. VII bord af mahogni, ottekantet plade prydet med intarsia, båret af snoede søjler på firpasfod med dyrepoter og messinghjul. 19. årh. H. 78. Diam. 123.
Proveniens: Jægerspris Slot.
Finérskader. Revner i finéren. Ridser og mærker.
Ældre malerier og antikviteter, 21. januar 2013
Vurdering
Hammerslag