2043/617
Marc Chagall (f. Vitebsk 1887, d. St. Paul de Vence 1985)
Udstillingsplakat fra “Museum of art Kibbutz Ein Harod”, 1979. Usign. Litografisk plakat i farver. Lysmål 83×63.
Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag