2431/178
Augusta Dohlmann (f. Frederiksberg 1847, d. sst. 1914)
Studie af en akvædukt. Sign. A. Dohlmann. Olie på malepap monteret på træ. 19×24,5.
Mindre krakeleringer.
Vurdering