1713/11
Carl Locher (f. Flensborg 1851, d. Skagen 1915)
Midnatsol over Diskobugten. Sign. Carl Locher, Discobugten, Noasuk, 27–6-06. Olie på lærred. 41×55,5.
Behov for let overfladerensning. Én reparation/lap på bagsiden.
Ældre malerier og møbler, 27. marts 2017
Vurdering
Hammerslag