2031/​147

Lommeur af 18 kt. guld, ref. 59001, hvid skive med romertal, signeret Vacheron Constantin Geneve, værk signeret Vacheron Constantin Geneve, cal. 1015, Twenty (20) Jewels, serienr. 706107. Ca. 1980. Vægt i alt 49 g. Kassediam. 42 mm.

Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Bagkasse med overflade ridser.

Ældre malerier, møbler og varia, 27. juli 2020

Ure ▸ Lommeure

Vur­dering

15.000 DKK

Hammerslag

11.000 DKK

11.000 DKK
10.500 DKK