1908/575
Franciska Clausen (f. Aabenraa 1899, d. sst. 1986)
Skitse. Sign. F.C. Akvarel på papir. Bladstørrelse 23×17.
Papiret er gulnet. Talrige flænger og huller. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 19. februar 2019
Vurdering
Hammerslag
15 bud