Maurice Estève (f. Culan, Cher 1904, d. sst. 2001)
“Matinailles”, 1956. Sign. Estève, 172/200. Trykt hos Mourlot, Paris. Udgivet af l'Oeuvre Gravée, Zürich. Litografi i farver. Lysmål 46×56.
Litteratur: Prudhomme-Estève & Moestrup, nr. 23.
Undersøgt i ramme. Papiret er let gulnet.