1820/125
Christian Bang (f. Rønne 1868, d. København 1950)
Gadeparti fra Wilders Plads på Christianshavn med Klokkehuset til højre. Sign. C. Bang. Olie på lærred. 60×76.
Mindre hul i himlen. Afskalninger. Talrige krakeleringer. Behov for rensning.
Ældre malerier og møbler, 14. maj 2018
Vurdering
Hammerslag
22 bud