1946/919
Svensk møbeldesign
Oval art deco serveringsvogn med stel af bejdset bøg opsat på hjul. Top og underliggende hylde af birk. Sortlakeret greb. H. inkl. greb 80. L. 70. B. 49,5.
Fremstår med brugspatina, herunder ridser, mærker og mindre hak. Hjul med slitage.
Moderne kunst og design, 12. november 2019
Vurdering
Hammerslag