2416/50
Rokoko dragkiste af egetræ, svungen ligeknækket front med fire skuffer. 18. årh. H. 119. B. 116. D. 62.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 15. april 2024
Vurdering
Hammerslag