2139/​98

Fransk empire konsulur af forgyldt og patineret bronze, urhus prydet med Amor, blomster og bladværk. 19. årh.s. begyndelse. H. 25.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Urskive med revner og afslag. Optræksnøgle medfølger ikke.

Ældre malerier, møbler og varia, 27. september 2021

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.700 DKK

2.700 DKK
2.600 DKK
2.500 DKK