2139/98
Fransk empire konsulur af forgyldt og patineret bronze, urhus prydet med Amor, blomster og bladværk. 19. årh.s. begyndelse. H. 25.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Urskive med revner og afslag. Optræksnøgle medfølger ikke.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. september 2021
Vurdering
Hammerslag