1310/1580
Thangha, dekoreret i farver med ridende guddomme og skyformationer, foroven Yi-dam Vajrapani. Lærred opsat på lærred. Tibet, 17. årh.? 83×61 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
NB: NY TEKST 4. MARTS
Varia, 7. marts 2013
Vurdering
Hammerslag
37 bud