2026/158
Johan Neumann (f. København 1860, d. sst. 1940)
“Fra en fiskerhavn, bådene gøres klar”. Sign. Johan Neumann. Olie på lærred. 39,5×59.
Minimale mærker efter blændrammen synlige på forsiden. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 22. juni 2020
Vurdering
Hammerslag