2148/713
Kai Nielsen (f. Svendborg 1882, d. Frederiksberg 1924)
Figurgruppe af bronze i form af liggende børn. Sign. Kai N., No. 15. H. 13. L. 17. SKAL BLIVE I HAVNEN
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Enkelte overfladepletter.
Moderne kunst og design, 30. november 2021
Vurdering
Hammerslag
25 bud