2426/2246
Dobbeltkapslet lommeur af 14 kt. guld. Ankergang og kroneoptræk. Støvkapsel af forgyldt metal. Ø 50 mm. Uret vejer ca. 70 g. 1900–10'erne.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
8 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
900678 | ||
818051 (Autobud) | ||
999018 | ||
818051 (Autobud) | ||
999018 | ||
818051 | ||
900678 | ||
999018 |