2142/120
Japansk figur af patineret bronze i form af mand med vifte. Meiji 1868–1912. H. 13.
Sokkel mangler. Attribut i højre hånd mangler. Fremstår med almindelig brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
16 bud