2102/591
Henri Matisse (f. Cateau-Cambrésis 1869, d. Nice 1954)
Udstillingsplakat, Berggruen & Cie. Sign. i trykket Matisse 52. Litografisk plakat i farver. Lysmål 60×40.
Undersøgt i ramme. Original stand.
Moderne kunst og design, 12. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
38 bud