2044/897
Carl Fagerlund (f. 1915, d. 2011)
Loftslampe i ramme af teak, to skærme af klart og ravfarvet glas. Udført hos Orrefors, Sverige. 1960'erne. Skærm H. 27.
Brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 27. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag