905/​700

Anselm Reyle (f. Tübingen 1970)

Uden titel. Sign. på bagsiden A. Reyle 2007. Mixed media på lærred. 224×189. Uindrammet.

Litteratur: Afbildet på kunstnerens hjemmeside under udvalgte værker: https://www.anselmreyle.com/selected-works/ Proveniens: Dansk privatsamling.

Malerier og skulpturer, 7. december 2021

Vur­dering

200.000–300.000 DKK

Hammerslag

190.000 DKK