Anselm Reyle (f. Tübingen 1970)
Uden titel. Sign. på bagsiden A. Reyle 2007. Mixed media på lærred. 224×189. Uindrammet.
Litteratur: Afbildet på kunstnerens hjemmeside under udvalgte værker: https://www.anselmreyle.com/selected-works/ Proveniens: Dansk privatsamling.
Malerier og skulpturer, 7. december 2021