2109/​698

Ethel Reed (f. Newburyport 1874, d. ca. 1925)

Folly or Saintliness. Sign. i trykket Ethel Reed. Litografisk plakat. Bladstørrelse 51×38.

Undersøgt i ramme. Enkelte mindre trykfolder langs kanten.

Moderne kunst og design, 2. marts 2021

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK