2109/698
Ethel Reed (f. Newburyport 1874, d. ca. 1925)
Folly or Saintliness. Sign. i trykket Ethel Reed. Litografisk plakat. Bladstørrelse 51×38.
Undersøgt i ramme. Enkelte mindre trykfolder langs kanten.
Moderne kunst og design, 2. marts 2021
Vurdering
Hammerslag