2022/117
Tre stokke af træ med greb af udskåret ben og tand. En med montering af sølv. Ca. 1900. L. 84–91 cm. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Naturlige revner. Visse lande uden for EU (tredie lande) forbyder import af effekter som indeholder materialer fra truede arter. Dette katalognummer kan være omfattet af en sådan bestemmelse, hvorfor det tilrådes potentielle købere at gøre sig bekendt med disse regler.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020
Vurdering
Hammerslag