1413/547
Oscar Reutersvärd (f. Sverige 1915, d. sst. 2002)
“Perspective Japonaise no 360”. Sign. Oscar Reutersvärd. Akvarel og tusch på papir. Bladstørrelse 51×39.
Papiret krøller let. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 25. marts 2014
Vurdering
Hammerslag
14 bud