2438/830
Christian Dell (f. Offenbach am Main 1893, d. Wiesbaden 1974)
Justérbar bordlampe af sortlakeret metal. Model 6556 Super. Udført hos Kaiser Idell. 1950'erne. H. 42.
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Løs justérbar stamme. Skærm med mindre bule. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 17. september 2024
Vurdering
Hammerslag
20 bud