1436/1676
Russisk påskeæg af porcelæn, dekoreret med blomster på grøn grund samt forgyldte bogstaver for Kristus Opstandelse. Antagelig Den kejserlige Porcelainsfabrik, Skt. Petersborg. Ca. 1900. H. 4,5. Bog om kejserlige påskeæg medfølger. (2)
Minimal aldersslitage.
Varia, 4. september 2014
Vurdering
Hammerslag
14 bud