2125/7111
Alterfigur/Epamaske udskåret bemalet træ. Yoruba, Ekiti regioen. Nigeria. H. 95 cm.
Proveniens: Ex. gammel dansk privatsamling.
Afslag og tørkesprækker.
Tribal art, 27. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
21 bud