2108/1264
Karneolørestikker af 18 kt. rosaguld hver prydet med cabochonslebet, udskåret, brioletteslebet og syv rondelslebne karneoler. L. ca. 7,5 cm. (2)
Fremstår med minimale alders- og brugsspor. Låse af 18 kt. hvidguld.
Smykker og Fashion, 24. februar 2021
Vurdering
Hammerslag