2108/​1264

Karneolørestikker af 18 kt. rosaguld hver prydet med cabochonslebet, udskåret, brioletteslebet og syv rondelslebne karneoler. L. ca. 7,5 cm. (2)

Fremstår med minimale alders- og brugsspor. Låse af 18 kt. hvidguld.

Smykker og Fashion, 24. februar 2021

Vur­dering

4.000–5.000 DKK

Hammerslag

3.000 DKK

3.000 DKK