911/​339

Et par franske Louis XVI casoletter af forgyldt bronze og hvid marmor, støbt med satyr masker, blomster guirlander. 18. årh. slutning. H. 26. (2)

Møbler, ure, sølv, bronze, porcelæn og tæpper, 30. november 2022

Vur­dering

20.000–30.000 DKK

Hammerslag

20.000 DKK