1010/1101
Fad af porcelæn, dekoreret i farver og guld med prospekt fra Frederiksborg Slot. Sign. E. O... Kgl. P. Diam. 40.
På bagsiden russisk mærkat.
Proveniens: Kejserinde Dagmar af Rusland.
Fremstår med gennemgående revner og reparationer.
Varia, 11. marts 2010
Vurdering
Hammerslag