Aage Wang (f. Skotland 1879, d. Danmark 1959, pseudonym for Mark Osman Curtis)
Efterårslandskab med skovvej. Sign. A Wang 1915. Olie på lærred. 68×49.
Proveniens: Bruun Rasmussen Kunstauktioner 2006, nr. 608/613.
Mindre retoucheringer.