1831/74
Robert Panitzsch (f. Mecklenborg 1879, d. København 1949)
Læsende kvinde i et interiør. Sign Robert Pan. Olie på lærred. 76×97.
Mindre krakeleringer og få minimale afskalninger.
Ældre malerier og møbler, 30. juli 2018
Vurdering
Hammerslag
28 bud