2138/940
To indskudsborde af palisander. Model HM 120. Udført hos Heltborg Møbler. H. 45–48. L. 50. B. 42–50. (2)
Litteratur: Domus Danica katalog, 1968.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Finérskader.
Moderne kunst og design, 21. september 2021
Vurdering
Hammerslag