2138/​940

Sven Ellekær

To indskudsborde af palisander. Model HM 120. Udført hos Heltborg Møbler. H. 45–48. L. 50. B. 42–50. (2)

Litteratur: Domus Danica katalog, 1968.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Finérskader.

Moderne kunst og design, 21. september 2021

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag