1627/1516
Tysk passersæt i tilhørende æske af mahogni. Mrk. Präcision E.O. Richter & Co. 20. årh.s begyndelse. Kasse H. 5,5. L. 47. B. 33.
Æske med ridser og mærker, finérskader og -revner. Enkelte dele fremstår med rust. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 7. juli 2016
Vurdering
Hammerslag