899/1105
Samuel Joensen-Mikines (f. Mykines 1906, d. København 1979)
Udsigt fra Mykines, Færøerne. Sign. S. J. Mikines. Olie på lærred. 62×80.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier og skulpturer, 8. december 2020
Vurdering
Hammerslag