Marc Chagall, efter
Joan Miró, efter
Alexander Calder, efter
Wassily Kandinsky, efter
Fire udstillingsplakater; heriblandt “The Green Bird”, Chagall, 1962 og "Peintures Murales, Miró, 1961. Usign. Litografisk trykt i farver. Alle udgivet af Maeght, Paris. Bladstørrelser omkring 70×53. Uindrammede. (4)
Litteratur: Sorlier nr. 40. Litteratur: Corredor-Matheos nr. 13.
Små håndteringsmærker, folder og misfarvninger.
Moderne kunst og design, 19. februar 2019