2138/680
Niels Grønbech (f. Frederiksberg 1907, d. sst. 1991)
Landskab. Sign. N. Grønbech 68. Olie på lærred. 77×94.
Lærred bør strammes op, og mindre misfarvninger.
Moderne kunst og design, 21. september 2021
Vurdering
Hammerslag