2109/​506

Jens Birkemose (f. København 1943, d. 2022)

Figurkomposition. Sign. monogram samt på bagsiden J. Birkemose 2006, Paris. Olie på plade. 155×122.

Proveniens: Galleri profilen, Aarhus.

Moderne kunst og design, 2. marts 2021

Vur­dering

30.000–40.000 DKK

Hammerslag

36.000 DKK

36.000 DKK
34.000 DKK
32.000 DKK
30.000 DKK
29.000 DKK
28.000 DKK
27.000 DKK