2109/​506

Jens Birkemose (f. København 1943)

Figurkomposition. Sign. monogram samt på bagsiden J. Birkemose 2006, Paris. Olie på plade. 155×122.

Proveniens: Galleri profilen, Aarhus.

Moderne kunst og design, 2. marts 2021

Vur­dering

30.000–40.000 kr

Hammerslag

36.000 kr

269080 36.000 kr
1011752 34.000 kr
166440 32.000 kr
576 30.000 kr
1040730 29.000 kr
166440 28.000 kr
1040730 27.000 kr