2109/506
Jens Birkemose (f. København 1943, d. 2022)
Figurkomposition. Sign. monogram samt på bagsiden J. Birkemose 2006, Paris. Olie på plade. 155×122.
Proveniens: Galleri profilen, Aarhus.
Moderne kunst og design, 2. marts 2021
Vurdering
Hammerslag