2048/10
Johannes Louis Wensel (f. Mölln 1825, d. Berlin 1899)
“Am Luganosee”. Kystlandskab fra Luganosøen. Sign. J. L. Wensel, Pinxit samt betegnet på bagsiden. Olie på plade. 21×31,5.
Behov for let overfladerensning. Få minimale afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag