1426/1249
Rubinbroche af hvidguldsforgyldt sterlingsølv i form af blomst prydet med gul safir på ca. 2.20 ct. Ca. 4,5×4,2 cm.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 25. juni 2014
Vurdering
Hammerslag