1840/9543
Fire “Sommerso” vaser samt kvadratisk skål af klart slebet glas med underfang i blå, gule, rødlige samt rosa nuancer. Ej signeret, Skål med original, utydelig etiket. Udført Murano, Italien. H. 6–22,6. (5)
Almindelig patina, herunder ridser og mærker. Nogle dele med med små afslag.
Torben Sørensens glassamling, 2. oktober 2018
Vurdering
Hammerslag