2203/13
Ole Ring (f. Baldersbrønde 1902, d. Køge 1972)
Et postbud med breve i en døråbning. Sign. Ole Ring. Olie på lærred. 31×28.
Enkelte mindre retoucheringer langs højre kant.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. januar 2022
Vurdering
Hammerslag