896/547
Mogens Balle (f. København 1921, d. Asmindrup 1988)
“Eventyr Have”, 1978. Sign. MB. Olie på lærred. 81×130
Litteratur: Henning Smidth 1978–039.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier og skulpturer, 22. september 2020
Vurdering
Hammerslag