12040/110
Magnus Læssøe Stephensen (f. Holte 1903, d. Helsingør 1984)
Salt og peber sæt af porcelæn med hhv brun og hvid glasur. Sign. monogram MLS. Royal Copenhagen, 1959. H. 6. Diam. 5. (2)
Bundpropper mangler.
Kunst, antikviteter & design, 1. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag