2004/24
G. Pochini (, 19.-20. årh.)
Buste af udhugget alabast i form af læsende pige. Sign. G. Pochini. H. 30.
Længere hårrevner. Mindre ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020
Vurdering
Hammerslag