2004/​24

G. Pochini (, 19.-20. årh.)

Buste af udhugget alabast i form af læsende pige. Sign. G. Pochini. H. 30.

Længere hårrevner. Mindre ridser og mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.600 DKK

2.600 DKK
2.500 DKK